کد خبر: 11076تاریخ انتشار : ۱۶:۲۹:۲۰ - یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴

دبیرکل حزب اسلامی کار: اوضاع سیاست کشور بهتر از وضعیت اقتصاد نیست

دبیرکل حزب اسلامی کار گفت: جمعیت خاموش همیشه عامل سقوط نظام‌های سیاسی است.   به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر حسین کمالی در همایش تداوم اصلاحات در سایه عقلانیت که توسط سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار شاخه کرمانشاه در محل تالار وحدت شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: پرسشگری مبدا […]

دبیرکل حزب اسلامی کار گفت: جمعیت خاموش همیشه عامل سقوط نظام‌های سیاسی است.

 

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر حسین کمالی در همایش تداوم اصلاحات در سایه عقلانیت که توسط سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار شاخه کرمانشاه در محل تالار وحدت شهر کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: پرسشگری مبدا تحول و اصلاح است و جامعه برای تحول و توسعه باید جامعه پرسشگری باشد.

 

وی با انتقاد شدید از وابستگی اقتصاد کشور به نفت، گفت: در طول ۱۰۰ سال گذشته بیش از دو هزار میلیارد دلار پول فروش نفت را وارد اقتصاد کشور کرده‌ایم، اما نه تنها اقتصاد کشور در این سالها پویا نشده، بلکه روز به روز ضعیف و ضعیف تر هم شده است.

 

کمالی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد واحدهای تولیدی کشور مشکل دارند و در طول یک دهه گذشته نیز تعداد زیادی از آنها تعطیل شده اند.

 

وی یادآور شد: وقتی کارخانه ای تعطیل می شود یعنی افرادی بیکار می شوند و در ادامه بیکاری اعتیاد می آید و در ادامه اعتیاد فقر و در ادامه فقر طلاق و در نهایت فروپاشی خانواده ها را خواهیم داشت.

 

دبیر حزب اسلامی کار اظهارکرد: در طول ۱۰۰ سال گذشته اقدام عملی برای تغییر سیاست وابستگی به نفت انجام نشده است و اگر چه در سندهای چشم انداز ۲۰ ساله آورده ایم که هرسال باید درصدی از وابستگی کشور به نفت کاهش یابد، اما در عمل نه تنها اینگونه نشده، بلکه وابستگی اقتصاد کشور به نفت بیشتر هم شده است.

 

کمالی خاطرنشان کرد: ما به چنین شرایطی می گوییم بی ارادگی برای تغییر و اصلاح.

 

وی در ادامه گفت: اگر سیاست ما عاقلانه و درست پایه گذاری شود و اقتصاد کشور نیز بر اساس روند درست و منطقی پیش رود، هرگز نباید این همه بیکار در کشور داشته باشیم.

 

دبیر حزب اسلامی کار با بیان اینکه سیاست ایران نیز وضعیتش بهتر از اقتصاد نیست، افزود: متاسفانه سیاسیون ما به جای اینکه در کنار هم بنشینند و همزیستی و گفتمان مسالمت آمیزی داشته باشند، همه می خواهند همدیگر را حذف کنند.

 

کمالی گفت: جمعیت خاموش همیشه عامل سقوط نظام های سیاسی است و متاسفانه بعضی ها در جهت ایجاد جمعیت خاموش در کشور گام بر می دارند، لذا ما باید مردم را وادار به حرف زدن و اظهارنظر کردن کنیم.

 

این فعالی سیاسی گفت: باید تمرین کنیم و یاد بگیریم که نظرات دیگران ولو اینکه مخالف ما باشد را تحمل کنیم.

 

وی تاکید کرد: شرط عقل شریک شدن در عقل دیگران است و متاسفانه عدم وجود این مهم نقیصه ای است که ما در کشور خود از آن رنج می بریم.

 

دبیر حزب اسلامی کار با تاکید بر ایجاد توسعه انسانی در کشور افزود: اولین مشخصه توسعه انسانی داشتن نظرات مختلف و متفاوت است و کشور ما در این زمینه نیز نقیصه دارد.

 

کمالی با تاکید بر اینکه جامعه برای تغییر و تحول به بیداری نیاز دارد، گفت: کسی که می خواهد نماینده مردم شود باید قبل از هر چیز برنامه هایش را ارائه دهد و مردم نیز باید به برنامه ها رای دهند نه به شکل، قیافه و لباس.

 

وی یادآور شد: متاسفانه شاهدیم که نه در ریاست جمهوری، نه در مجلس نمایندگان شورای اسلامی، نه در مجلس خبرگان و نه در شوراهای شهر و روستا هیچ برنامه ای از سوی هیچ کاندیدایی ارائه نمی شود و مردم نیز به برنامه ها رای نمی دهند، بلکه آرای مردم فقط به شکل، قیافه و اسم و سابقه شخص است.