کد خبر: 10869تاریخ انتشار : ۱۹:۵۸:۱۱ - سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴

در همایش حزب اسلامی کار خوزستان مطرح شد؛ محجوب: توسعه سیاسی شادابی را به جامعه برمی‌گرداند

همایش حزب اسلامی کار در استان خوزستان با عنوان «بررسی نقش احزاب در توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور» برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا در این نشست که با حضور سیاسیون و نمایندگان احزاب تشکل‌های کارگری برگزار شد آقایان حسین کمالی وزیر کار و امور اجتماعی دولت‌های سازندگی و اصلاحات، علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر […]

محجوب: توسعه سیاسی شادابی را به جامعه برمی‌گرداند

همایش حزب اسلامی کار در استان خوزستان با عنوان «بررسی نقش احزاب در توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور» برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در این نشست که با حضور سیاسیون و نمایندگان احزاب تشکل‌های کارگری برگزار شد آقایان حسین کمالی وزیر کار و امور اجتماعی دولت‌های سازندگی و اصلاحات، علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و همچنین خانم افسانه اقبال به بیان دیدگاههای خود پیرامون شرایط سیاسی کشور پرداختند.

علیرضا محجوب: توسعه سیاسی مدلی است که می‌تواند شادابی را به جامعه برگرداند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل خانه کارگر گفت: توسعه سیاسی مدلی است که می‌تواند مردم را شاد کرده و شادابی را به جامعه برگرداند.

همچنین علیرضا محجوب در همایش حزب اسلامی کار با عنوان «بررسی نقش احزاب در توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور» افزود: امروز در سیاست دچار این مشکل هستیم که عده‌ای درکشان از سیاست درک رشدی است و می‌گویند ۵۰سال جلو رفته‌ایم.

وی توسعه را رکن هر کشوری دانست و افزود: توسعه سیاسی شادابی به همراه دارد و شادابی در عرصه سیاست به معنای شادابی اقتصادی، فرهنگی و دیگر بخش‌ها است و نقطه قوت آن این است که حزب و کار حزبی را آغاز می‌کردیم.

وی اظهار کرد: طایفه گرایی، فردگرایی، باندگرای و دسته گرایی سراغ ما آمده و از تعالیم بزرگانی چون شهید آیت الله بهشتی غافل مانده‌ایم. محجوب افزود: امروز در دولت سایه حرکتی آغاز شده که معطوف به این معناست اما باید شتاب بیشتری به خود بگیرد. وی تصریح کرد: رکن توسعه در خطر است و زمانی می‌توان آن را از خطر نجات داد که احزاب شکل گرفته و توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را عملیاتی کنند.

حسین کمالی: برخی کشرهای جهان سوم گردش نخبگان را در ذات خود نمی‌پسندند

دبیرکل حزب اسلامی کار و وزیر کار دولت‌های سازندگی و اصلاحات گفت: تجمیع گروه‌های مختلف با عنوان حزب حق انتخاب مردم را افزایش می‌دهد.

کمالی گفت: برخی از دولت‌ها و مجموعه اداره کشور از نقد و بررسی خوششان نمی‌آید، آن‌ها نمی‌خواهند انتقادی در کار باشد و کارهایی ارایه می‌کنند که حتی اگر بر اساس حسن نیت هم باشد اما به دلیل غیرعلمی بودن به جامعه لطمه می‌زند.

حسین کمالی افزود: هر جامعه‌ای بیش از هر چیز به توسعه انسانی نیاز دارد و این امر بر اساس حق انتخاب مشخص می‌شود که احزاب منشاء این توسعه است.

جامعه در سایه وجود احزاب فعال و پویا قدرتمند می‌شود. متاسفانه برخی برای زنده نگه داشتن جریان سیاسی خود در بافت قدرت بدنبال مرگ احزاب، اندیشه مخالف و حتی سلایق دیگران هستند. وی افزود: وقتی گروه‌هایی شکل می‌گیرند راه‌ها و نظرات متفاوتی ارایه می‌کنند و مردم از بین این‌ها انتخاب می‌کنند که چگونه زندگی کنند و این به معنای توسعه انسانی است.

وی افزود: حق انتخاب در کشورهای جهان سوم از مردم گرفته می‌شود چرا که گردش نخبگان را در ذات خود نمی‌پسندند.

کمالی ادامه داد: در یک جامعه مدرن برای تغییر سیستم نباید به خشونت روی آورده شود و لازم است از طریق انتخابات تغییرات را ایجاد کنند. وی اظهار کرد: جامعه‌ای که در صحنه سیاسی حضور نداشته باشد چوب عدم حضور خود را می‌خورد.

وی گفت: وقتی دولتی روی کار می‌آید احزاب رقیب عملکرد دولت را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند و تمام اشکالات را به دولت و حتی مردم می‌گویند تا در جریان امور قرار گیرند. کمالی اظهار کرد: به طور معمول گردش نخبگان در کشورهای جهان سوم به سختی صورت می‌گیرد و کسانی که حکومت را به دست می‌گیرند فکر می‌کنند که آمده‌اند تا بمانند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا گروه جایگزین نداشته باشند.

وی گفت: ثروت مردم دست دولت است و دولت باید به نحو احسن سیاستگذاری کند و اگر جایی برای نقد وجود داشته باشد همین احزاب هستند. وی افزود: اگر گروه‌های سیاسی وجود داشته باشد که سیاست‌های دولت را نقد کنند منافع زیادی برای جامعه دارد. کمالی همچنین با بیان اینکه «مطلوب جامعه کارگری بخور و نمی‌ر نیست» افزود: این توانایی در کشور وجود دارد که کارگران به گونه‌ای زندگی کنند که به ابداع و اختراع روی آورند.

افسانه اقبال: انتخابات خوبی پیش رو داریم و امید است زنان توانمندی به مجلس راه یابند

براساس این گزارش همچنین رییس سازمان زنان حزب اسلامی کار و رییس اتحادیه معلمان مدارس آزاد گفت: توسعه پایدار نیازمند مشارکت بانوان است. افسانه اقبال نیا افزود: با توجه به اینکه زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند این قشر نقش بزرگی در جامعه ایفا می‌کنند. وی اضافه کرد: اگر به زنان اجازه فعالیت در بخش‌های صنعتی داده نمی‌شود با توجه به نقشی که در خانه دارند می‌توانند در ابعاد آموزشی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی اثرگذار باشند. وی اضافه کرد: اگر بستر مناسبی برای تربیت فرزندان و آموزش آن‌ها ایجاد شود از درون همین خانواده‌ها افراد اثرگذار به جامعه تحویل داده می‌شوند. اقبال نیا گفت: در دولت تدبیر و امید فضا برای کار بانوان فراهم شده و در دولت گذشته هم این فضا ایجاد شد اما دستمان کمی بسته بود.

وی همچنین از تشکیل شاخه‌های استانی سازمان زنان حزب اسلامی کار در استان‌های کشور خبر داد و گفت: انتخابات خوبی پیش رو داریم و امید است زنان توانمندی به مجلس راه یابند.